PODSUMOWANIE PROJEKTU

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Podsumowanie cyklu odbędzie się 16 września 2010 roku w sali konferencyjnej Hotelu Sheraton . Będzie to już DZIEWIĄTE spotkanie projektu SYNKREO. Chcemy pokazać efekty projektu jako platformy współpracy nauki i biznesu, pokazać garść doświadczeń związanych z inwestowaniem w startupy oraz spotkać się znowu z najciekawszymi osobowościami prezenterów.

Szansą dla przedsiębiorców są również uruchamiane od stycznia programy inwestycyjne, realizowane we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym i Politechniką Poznańską i wspierane przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Umożliwiają one bezpośrednie wsparcie dla 5 najlepszych firm (projekt „Inteligentny Kapitał dla innowacyjnych przedsięwzięć”) lub pozyskanie dotacji przez nowobudowaną sieć aniołów biznesu (Venture Multitouch).

Projekt SYNKREO skierowany jest głównie do środowiska akademickiego tj. naukowców, doktorantów, studentów i absolwentów wielkopolskich uczelni, którzy rozważają założenie własnej firmy opartej na innowacyjnym pomyśle w branży IT. Bardzo duże znaczenie mają więc tutaj badania i wykorzystanie informacji zwrotnej. Projekt ten jest ściśle powiązany z ideą Open Innovation i metodologią typu Living Lab. Ich celem jest praktyczna weryfikacja nowych produktów i usług IT w ramach rzeczywistego środowiska ich użytkowników. To połączenie tworzy efekt synergiczny zarówno dla twórców prototypów, jak i beta testerów zainteresowanych nowinkami.

Duży nacisk w projekcie jest położony na praktyczne wykorzystanie badań, innowacyjnych pomysłów i technologii oraz na otwarte do nich podejście. To jest często związane ze współtworzeniem produktu przez użytkowników w ramach idei Crowdsourcingu czy Citizen Science. Każdy z przyszłych przedsiębiorców uczestniczy więc w swoistym eksperymencie pozwalającym na uniknięcie pewnych błędów w przyszłości. Jest to więc z jednej strony bardzo nowatorskie podejście, a z drugiej sprawdzony na najbardziej zaawansowanych rynkach model.

SpeedUP IQbator jest również liderem projektów skierowanych na inkubowanie i finansowanie najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć. W styczniu 2010 roku wspólnie z poznańskimi uczelniami uruchamia 2 duże projekty skierowane na wsparcie startup-ów technologicznych. Pierwszy z nich to projekt „SpeedUp IQbator – inteligentny kapitał dla innowacyjnych przedsięwzięć”, realizowany we współpracy z Politechniką Poznańską, Poznańskim Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w ramach działania POIG 3.1, drugi natomiast to „Venture Multitouch – wielopłaszczyznowa platforma dostarczania inteligentnego kapitału przedsiębiorstwom technologicznym”, realizowany wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym i Siecią Aniołów Biznesu PolBAN (POIG, działanie 3.3). Jest to więc sam w sobie doskonały przykład synergii, ponieważ niniejszy projekt jest finansowany w ramach działania POKL 8.2.1 – pełna nazwa projektu to: „SYNKREO – multisynergiczne kreowanie postaw przedsiębiorczych w środowisku akademickim”.

Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne, a wybrane osoby uzyskają pomoc merytoryczną oraz finansową przy realizacji własnego biznesu.

5 Responses to “PODSUMOWANIE PROJEKTU”

 1. Anioł Stróż pisze:

  Życzę powodzenia w realizacji projektu!

 2. Vee pisze:

  “Projekt SYNKREO skierowany jest głównie do środowiska akademickiego tj. naukowców, doktorantów, studentów i absolwentów wielkopolskich uczelni, którzy rozważają założenie własnej firmy opartej na innowacyjnym pomyśle w branży IT.”

  Student z Łodzi ma po co przyjeżdzać? pozdrawiam

 3. michal pisze:

  Jasne że ma po co!

 4. Piotr pisze:

  Bedzie mozna i tym razem liczyc na transmisje przez internet?

 5. Dalrin pisze:

  Znany jest już może dokładny plan spotkania?

Skomentuj