Notka Prasowa: 12 listopada 2009: Ruszył portal projektu SYNKREO.pl

Notka Prasowa: 12 listopada 2009: Ruszył portal projektu SYNKREO.pl

„Projekt SYNKREO łączy dotychczasowe doświadczenia inkubatora SpeedUp związane ze spotkaniami pn. TechShow prezentującym nowe technologie w biznesie, z działalnością funduszu kapitału zalążkowego SpeedUp Group oraz inicjatywą Wielkopolska Lab umożliwiającą testowanie nowych prototypów. Tym razem większy nacisk zostanie położony na synergiczną współpracę zespołów kreujących nowe technologie i budujących na tej bazie własne firmy.” – twierdzi pomysłodawca i koordynator projektu Zbigniew Krzewiński.

Już podczas pierwszego spotkania uczestnicy zapoznają z technikami treningu kreatywności, programowaniem neurolingwistycznym (NLP), metodologią GTD (Getting Thing Down) a także zapoznają się z funkcjonalnością elektronicznego papieru.

Jak potwierdzają twórcy projektu, ich głównym celem jest pobudzenie poznańskiego środowiska akademickiego do odważniejszych działań w zakresie zakładania nowych firm technologicznych. „Chcemy pokazać , że w świecie nowych technologii nie ma barier. Możliwe jest praktycznie wszystko. Jednak to, co gwarantuje sukces to człowiek. Jego kreacja oraz umiejętność  synergicznego  łączenia różnych technik oraz idei. Dlatego wszystkie spotkania w ramach projektu Synkreo dotyczyć będą rozwijania w sobie pokładów kreatywności, nabywania umiejętności synergicznego łączenia różnych umiejętności . Chcemy pobudzić pewność siebie ludzi nauki, studentów, doktorantów, profesorów. Tak, aby zainwestowali oni swoją wiedzę w nowe technologię i osiągnęli sukces, który postawi Poznań wśród najbardziej rozwiniętych miast” tak o głównych założeniach projektu mówi Piotr Ratajczyk z Uniwersytetu Ekonomicznego, partnera merytorycznego projektu. Dlatego też, projekt  jest naszpikowany nowinkami technologicznymi. Uczestnicy projektu posługiwać będą się wirtualnym papierem, treści przedstawiane będą na trójwymiarowych monitorach lub za pomocą multimedialnych stołów MindStorm.

Szczegółowy program spotkania znajduję się na www.synkero.pl. Tam również można się bezpłatnie zarejestrować na najbliższe seminarium, które odbędzie się już 27 listopada, o godzinie 10 w hotelu Sheraton.  Najaktywniejsi uczestnicy spotkania zostaną zaproszeni na warsztaty, które pogłębiać będą tematykę seminarium. Informację na temat projektu można również śledzić na twitter.com, blip.pl oraz flaker.pl. Projekt posiada również swój profil na www.facebook.pl

Całość projektu koordynowana jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz firmę SpeedUp Group.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Więcej o projekcie:

www.synkreo.pl

http://synkreo.blip.pl/

http://flaker.pl/synkreo

Skomentuj