Notka Prasowa: 25 listopada 2009r.: Start projektu SYNKREO

Notka Prasowa: 25 listopada 2009r.: Start projektu SYNKREO

Będzie to pierwsze z cyklu dziewięciu, comiesięcznych spotkań otwartych. Wszystkie odbędą się w Poznaniu. Dla najbardziej zainteresowanych przeprowadzone zostaną warsztaty z zakresu wybranego zagadnienia. W tym miesiącu będą to warsztaty dotyczące synergii w biznesie w oparciu o metodologię programowania neurolingwistycznego (NLP).

Cykl spotkań SYNKREO ma na celu aktywizację poznańskiego środowiska akademickiego. Głównym celem organizatorów jest pobudzenie studentów, absolwentów, ale też wykładowców do aktywnego, kreatywnego oraz synergicznego włączenia się w rozwój technologiczny Poznania. Dlatego też spotkania i warsztaty wypełnione będą nowinkami technologicznymi.

Po raz pierwszy w Polsce przeprowadzone zostaną warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnej technologii elektronicznego papieru. Prowadzący warsztat, prześle treści bezpośrednio na e-czytniki uczestników za pomocą sieci wi-fi. Każdy z uczestników będzie pracował na własnym tekście, a po zakończeniu zadania opracowane przez siebie materiały odeśle bezpośrednio na komputer prowadzącego.

„Z pomysłem na zorganizowanie cyklu spotkań pod wspólnym hasłem Synergia i Kreacja, nosiłem się od dawna. Spotkania TechShow, które również mam przyjemność organizować, czy współpraca ze SpeedUp Group, pokazały mi, że w Poznaniu drzemie wielki niewykorzystany potencjał. Chcemy zachęcić ludzi nauki do aktywnego włączenia się w działalność biznesową, co w połączeniu z wykorzystaniem nowych technologii musi przynieść wymierne korzyści” – twierdzi dr Zbigniew Krzewiński – pomysłodawca projektu.

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w treningu kreatywności prowadzonym przez Marka Szurawskiego: dziennikarza, autora książek: “Pamięć. Trening interaktywny”, “Pamięć i intelekt. Trening mistrzowski”, “Pamięć na całe życie. Trening arcymistrzowski”, ale też wielkiego pasjonata żeglarstwa , wykonawcę szant, współtwórcę i animatora polskiego ruchu szantowego.

SYNKREO jest okazją do bezpłatnego spotkania się z ludźmi, którzy odnieśli sukces poprzez prowadzenie własnej innowacyjnej działalności. Oprócz tego daje szanse na zetknięcie się z nowinkami technologicznymi, mogącymi w przyszłości ułatwić prowadzenie własnego biznesu. To właśnie na synergię pomiędzy ludźmi i technologią oraz na kreowanie nowych pomysłów, organizatorzy spotkania kładą główny nacisk.

„Chcemy namawiać młodych ludzi do inwestycji w siebie, rozwoju własnej osoby, bycia na bieżąco z nowościami technologicznymi. Chcemy aby w przyszłości oni tworzyli firmy nowotechnologiczne i przez to odnosili sukcesy. Dlatego też uczestnicy spotkań, w których odnajdziemy potencjał inwestycyjny, mogą liczyć na nasze wsparcie przy zakładaniu własnego biznesu” mówi Bartłomiej Gola, jeden z prelegentów, prezes SpeedUp IQbator

Szczegółowy program spotkania znajduje się na www.synkero.pl. Tam również można dokonać bezpłatnej rezerwacji na najbliższe seminarium, które odbędzie się już 27 listopada, o godzinie 10 w hotelu Sheraton.  Informację na temat projektu można również śledzić na twitter.com, blip.pl oraz flaker.pl. Projekt posiada również swój profil na www.facebook.pl.

Całość projektu koordynowana jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz firmę SpeedUp Group.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej o projekcie:

www.synkreo.pl

http://synkreo.blip.pl/

http://flaker.pl/synkreo

Skomentuj