OTWARTA DYSKUSJA i …

OTWARTA DYSKUSJA i …

WSPÓŁTWORZENIE INNOWACJI.

Istotą projektu SYNKREO jest organizacja spotkań otwartych, które odbywają się raz w miesiącu w sali konferencyjnej poznańskiego hotelu Sheraton. Dają one szansę spotkania wyjątkowych osobowości biznesu i wypróbowania najnowszych technologii. Logiczna sekwencja tematyki spotkań jest efektem kilkuletnich doświadczeń i obserwacji grupy SpeedUp – funduszu kapitału zalążkowego, inkubatora technologicznego oraz sieci aniołów biznesu.

Hasła, które towarzyszą cyklowi spotkań otwartych to tak naprawdę pryzmaty, przez które chcemy analizować problemy i prezentować najciekawsze studia przypadku.

27.11.2009 – IDEA
Pierwsze spotkanie skupione będzie wokół pomysłowości, kreatywności i synergii, jako niezbędnych warunków do planowania własnego biznesu.

18.12.2009 – INKUBACJA IT
Drugie spotkanie skupione będzie wokół inkubacji nowych firm IT, czyli tych elementów, które trzeba dostarczyć firmie na starcie, aby mogła sprawnie wystartować.

19.01.2010 – WDROŻENIA NA STARCIE
Trzecie spotkanie dotyczyć będzie wdrożeń. W każdym biznesie, a zwłaszcza w relacjach B2B duże znaczenie mają wdrożenia referencyjne – to one decydują o dalszym sukcesie każdej firmy.

25.02.2010 – VENTURE CAPITAL
Czwarte spotkanie skupione będzie wokół inwestycji w startup-y technologiczne – istotą będzie zwrócenie uwagi na różnorodność i stale pojawiające się nowe instrumenty inwestycyjne.

25.03.2010 – STRATEGIA W IT
Na starcie wydaje się, że ten element nie jest konieczny do sukcesu – praktyka pokazuje jednak, że strategia, a zwłaszcza strategia marketingowa to często nieodzowny element właściwego startu
w biznesie.

23.04.2010 – WARTOŚĆ FIRMY
Planując spółkę często precyzyjnie określamy wysokość udziałów poszczególnych wspólników licząc na przyszłe zyski, ale co sprawia, że firma może być warta więcej niż kapitał zakładowy.

20.05.2010 – SKALA BIZNESU
Własny biznes to przede wszystkim szansa na niezależne źródło dochodów. Część biznesów jednak ma produkt skalowalny – jak zarządzać taką firmą poradzą eksperci na siódmym z cyklu spotkaniu.

24.06.2010 – ROZWÓJ TECHNOLOGII
Technologie IT to permanentnie i dynamicznie rozwijający się sektor – właściwie nie ma problemu, którego nie można rozwiązać, ale czynnikiem blokującym jest często brak wiedzy.

16.09.2010 – FINAŁ – konferencja podsumowująca cykl

Udział w każdym spotkaniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego już dziś warto się na nie zarejestrować.

One Response to “OTWARTA DYSKUSJA i …”

  1. Henryk pisze:

    Czy cały czas musimy czytać, że są konferencje, szansa na rozwój, wsparcie, instrumenty inwestycyjne, ikubatory wreszcie “Anioły biznesu”? Czy nie lepiej podać adres tych placówek, poprosić pomysłodawców w konkretne miejsce, zaproponować im pomoc konkretną, a nie odczyty, odczyty, konferencje, spotkania, spotkania….???

Skomentuj