Partnerzy

Projekt SYNKREO powstał w ramach udanego partnerstwa inkubatora technologicznego SpeedUp IQbator (instytucji otoczenia biznesu) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest to doskonały przykład połączenia doświadczeń praktycznych i teorii przedsiębiorczości, biznesu i nauki oraz przedsiębiorców prywatnych i sektora publicznego.

Speedup IQbator jest instytucją otoczenia biznesu, założoną w marcu 2009 roku jako Sp. z o.o. . Powstał z inicjatywy i pomysłu osób posiadających szerokie doświadczenie w dziedzinie biznesu – pracowników SpeedUp Group – specjalistycznego funduszu kapitału zalążkowego wspierającego wdrażanie nowych technologii informatycznych . Priorytetowymi działaniami SpeedUp Group jest przekazanie wsparcia zarówno merytorycznego w postaci doradztwa oraz konsultacji, jak i pomocy finansowej w postaci środków kapitałowych na rozwój inwestycji. Łącznie inwestorzy związani ze SpeedUp Group dofinansowali i zrealizowali 13 projektów na łączną kwotę ponad 11 mln złotych.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu to jedna z najlepszych polskich uczelni ekonomicznych. Jest placówką naukowo-dydaktyczną o bogatej tradycji kształcenia i silnym zapleczu naukowym, posiada również renomę prężnego ośrodka analiz gospodarczych. Jako uczelnia o profilu ekonomicznym rozwija wszystkie formy kształcenia akademickiego, dba o wysoki poziom badań naukowych, przewodniczy licznym ekspertyzom ekonomicznym i wdrożeniom nowatorskich projektów, a także nieustannie pogłębia współpracę z zagranicą i szeroko rozumianą praktyką gospodarczą. Na pięciu wydziałachUniwersytetu Ekonomicznego studiuje kilka tysięcy studentów.

Platforma SYNKREO umożliwia więc łączenie różnych punktów widzenia. Sam projekt polega głownie na organizacji cyklu otwartych spotkań i specjalistycznych warsztatów w duchu Open Innovation czyli innowacji, która wynika nie tylko z zaawansowanych badań naukowych opartych głównie na modelach, ale przede wszystkim z odważnego rozwiązywania rzeczywistych problemów w rzeczywistych sytuacjach.

Doświadczenie inkubatora SpeedUp związane z tworzeniem zaawansowanych firm technologicznych, połączone z ogromnym potencjałem Uniwersytetu oraz profesjonalizmem funduszu kapitału zalążkowego i sieci aniołów biznesu może być doskonałym wsparciem dla grup pasjonatów – ludzi nauki, doktorantów i studentów, którzy chcą budować własne firmy. Dużą szansą dla tych nowatorskich rozwiązań jest możliwość pozyskania dotacji unijnej za pośrednictwem SpeedUp IQbatora (działanie POIG 3.1) oraz możliwość sprawdzenia własnego pomysłu w międzynarodowym Living Labie.

SYNKREO to już trzeci wspólnie realizowany projekt w partnerstwie UEP i SpeedUP, dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Pełna nazwa projektu to “SYNKREO – multisynergiczne kreowanie postaw przedsiębiorczych w środowisku akademickim” – nr proj. WUP XI/3/55-9132/144.19/09.