Reshma Sohoni na SYNKREO

Reshma Sohoni na SYNKREO

Już 25 lutego 2010 będziemy mieli okazję podyskutować z Resmą Sohoni, CEO międzynarodowej inicjatywy pn. SeedCamp. SeedCamp to międzynarodowa platforma łączenia przedsiębiorców i developerów IT z całej Europy z grupą ponad 400 mentorów i ekspertów tj. inwestorzy, menedżerowie produktu, specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi, prawnicy, specjaliści od marketingu i PR oraz dziennikarze.

Inicjatywa działa również jako mikrofundusz kapitału zalążkowego, który wspiera startupy technologiczne przez swoją flagową inicjatywę: konkurs SeedCamp Week, odbywający się we wrześniu każdego roku. Zwycięzcy tego konkursu jadą do Londynu, gdzie przez 3 miesiące rozwijają swoją firmę pod okiem kilkudziesięciu specjalistów, którzy pomagają wejść firmie na globalny rynek.

Reshma Sohoni będzie starała się zachęcić zarówno polskich przedsiębiorców, jak i polskich inwestorów do aktywnego udziału w tej międzynarodowej inicjatywie. Warto podkreślić, że co roku bardzo aktywnie uczestniczy w nim grupa polskich startup-ów, a w 2009 roku konkurs wygrał polski startup – Codility, stąd udział Polski i Polaków w tym konkursie jest naprawdę znaczący.

Reshma Sohoni ma bogate doświadczenie zarówno na międzynarodowym rynku IT (m.in. Vodafone), jak i w świecie finansów (Broadview) i venture capital (3i i Softbank). Jest to więc okazja do poznania możliwości współpracy na znacznie szerszym rynku niż rynek polski.

Skomentuj